مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» ساخت تابلوهای ترافیکی

ساخت تابلوهای ترافیکی

در میان تمامی تجهیزات ترافیکی، تابلوهای ترافیکی از اهمیت ویژه ای برخوردارند. قدمت استفاده از تابلو ترافیکی بسیار بیشتر از سایر تجهیزات ترافیکی است. مسیرهای بی انتها و پر پیچ و خم جاده ها در سرتاسر دنیا نیاز به علائم و نشان هایی دارد. نشانه هایی که رانندگان را از مسیر پیش رو، هشدارها، پیچ های تند، میزان شیب جاده، مسافت مانده تا نزدیک ترین شهر یا روستا، مسیرهای فرعی و دوربرگردان و بسیاری اطلاعات دیگر مطلع سازد. تابلوهای ترافیکی در ابعاد، اشکال و رنگ های متنوع ساخته می شوند. امروزه تابلو ترافیکی بهبود وضعیت تردد در مسیرهای عبور و مرور شهری و بین شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

اغلب تابلوهای ترافیکی در نقاط مختلف جهان دارای مشخصات و نماد یکسانی هستند. هریک از این تابلوها با نمادهای اختصاصی که بر روی آن ها حک شده است، وضعیت ویژه ای را بیان می کنند. به طور کلی تابلوهای ترافیکی در گروه  های مختلفی تقسیم بندی می شوند. اعلام آگاهی و یا الزام راننده از جمله مهم ترین کاربردهای تابلو ترافیکی است. تابلوهای آگاهی دهنده راهنمای راننده تا انتهای مقصد خواهند بود. بی توجهی به این تابلوها ممکن است موجب تاخیر در رسیدن و یا سرگردانی در مسیر شود. اما از دیگر کاربردهای تابلو ترافیکی می توان اعلام وضعیت های خطر را نام برد. عدم توجه به تابلوهای هشدار حادثه آفرین خواهد بود.گروه سوم تابلوهای اعلام ممنوعیت است.

رعایت نکردن این علائم سرپیچی از قوانین محسوب خواهد شد و پیگرد قانونی برای رانندگان متخلف به همراه خواهد داشت. از کاربردهای تابلو ترافیکی می توان به کاهش ترافیک جاده ای، اعلام وضعیت هشدار، اعلام مسیرهای پرپیچ و خم، اعلام مسیر یک یا دو طرفه، راهنمایی مسیر و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

با توجه به نیاز روز افزون به این محصولات، تولیدکننده های تابلو ترافیکی در مناطق مختلف کشور در حال فعالیت هستند. کیفیت محصولات تولید شده توسط برندهای مختلف متفاوت است. از این رو پیش از خرید علائم ترافیکی باید اطلاعات مفیدی در مورد این ابزار و تجهیزات در اختیار داشته باشید.

این بخش به بررسی انواع تابلو ترافیکی و کاربرد هریک از آن ها می پردازیم. همانطور که پیش از این عنوان شد، تابلو ترافیکی در سه گروه تابلوهای آگاهی دهنده ، منع کننده و تابلوهای هشدار دهنده عمده جای می گیرند. زیر مجموعه این گروه تابلوهای کوچه، معابر و تابلوهای جاده ای هستند. کیفیت تابلو ترافیکی باید به نوعی باشد که قابل استفاده در شرایط جوی مختلف باشد. در واقع این تابلوها باید از موادی ساخته شوند که در برابر ضربات مختلف و اختلافات دمایی مقاومت بالایی داشته باشد. تفاوت انواع تابلو ترافیکی شهری و جاده ای در جنس و ابعاد آن هاست. تابلوهای شهری ساخته شده از ورقه  های آهنی است که بر روی آن یک لایه پوشش الکترواستاتیکی قرار گرفته است.

اما تابلوهای مناسب برای نصب در جاده  ها از جنس گالوانیزه ساخته می شوند. گالوانیزه عمر این تجهیزات را افزایش می دهد. غالبا ابعاد در نظر گرفته شده برای ساخت تابلوهای جاده ای بیش از تابلو شهری است.

جهت اطلاع بیشتر در مورد علائم هشداردهنده و تابلوهای ترافیکی و جاده ای و همچنین قیمت و خرید انواع تابلوهای ترافیکی به سایت ایمن ترافیک کالا سر بزنید. ایمن ترافیک کالا تولید کننده و عرضه کننده انواع تجهیزات ترافیکی می باشد.

فرم ارسال نظر  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان مشاهده