مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» انواع لنز عینک ایمنی

انواع لنزهای عینک ایمنی

آشنایی با انواع متفاوت عینک مناسب برای شرایط و موقعیت های خاص میتوانید چشمان خودرا از آسیب دور نگه دارید.

افراد زیادی با توجه به خطرات محیط کارشان از استفاده از تجهیزات ایمنی و عینک محافظ سر باز میزنند.

رعایت نکات ایمنی و ابزار حفاظتی مناسب از ارکان اصلی شروع هر فعالیتی به حساب می آید و شناخت درست از این ابزار کارگران را به سمت استفاده از آنها هدایت میکند در این میان شناخت خطر های کارگاهی و پیامدهای عدم استفاده از تجهیزات ایمنی وظیفه متخصص HSEمی باشد تا ابزار مناسبی را در اختیار کارگران قرار دهد. برای خرید عینک ایمنی مناسب و انتخاب درست لنز عینک ایمنی با ما همراه باشید.

انواع لنز

قبل از اینکه انواع عینک و ابزارهای حفاظتی چشم را توضیح دهیم لازم است انواع لنز را بشناسیم. بعصی از لنز ها شفاف هستن و بعضی دیگر رنگی از جنس های مقاوم با کاربردهای متنوعی در ساخت عینک استفاده میشود.

1- لنز شفاف و بی رنگ

لنز شفاف متداول ترین نوع لنز برای ساخت عینک هستند که از جنس پلی کربنات که مقاومت خوبی دارند ساخته میشودو به صرفه هم هست که در دو نوع uv400 و معمولی عرضه میگردداین لنز ها دید کاربر را کم نکرده و رنگ طبیعی را حفظ میکندبا توجه به ماده بکار رفته در لنز مقاومت آن نیز متفاوت است عموما استفاده از عینک با این لنز برای کارهای عمومی و برای کارهای پاشش و خطر برخود براده با چشم استفاده میشوداین نوع عینک ها در مقابل پرتو لیزر جرقه و ... مناسب نیست.

۲- لنز قطبی

این نوع لنز برای کم کردن آ سیب اشعه های خورشیدی، جلوگیری از کاهش دید در محیط مرطوب و برفی مورد استفاده قرار میگیرد. مصرف کننده لنز قطبی ممکن است در تشخیص رنگهای طبیعی دچار مشکل شود ولی از دقت بالایی بهره مند می باشد. این لنز برای استفاده در محیط با نور بالا و یا در معرض نور شدید خورشید مناسب است، مانع اذیت چشم در دراز مدت می شود و از چشم های حساس به نور مراقبت میکند

3-لنز کهربایی

رنگ لنز قرمز کهربا در عینک های ایمنی،وضوح در دید را کم میکند و برای کار در نور کم مناسب است. کار دراز مدت با مانیتور ، کار در محیط نور آبی از جمله موارد استفاده از این نوع لنز است . این نوع لنز ها به طور کلی مقاومت چندانی در مقابل عوامل فیزیکی ندارند.

4- لنز آبی

از لنزهای آبی در شرایط کاری که غلظت بالایی از بخار سدیم یا نور زرد وجود دارد مورد استفاده قرار میگیرد. بنابراین ،این عینک ها در کارخانه های فرآ وری مواد غذایی یا صنایع نیمه هادی استفاده میشود و لنز های آبی برای کسانی که مجبور هستن ساعات طولانی با نمایشگر کار کنند اصلا مورد استفاده قرار نمیگیرد .

5- لنز آیینه ای

این لنز برای عینک هایی که نور های آفتابی و اشعه های خطرناک میگیرند مناسب است این لنزها در مکان های مرطوب،ماسه ای و برفی مورد استفاده قرار میگیرد . در هنگام تولید به ضد خش بودن و مقاومت این لنز دقت زیادی میشود.

6- لنز سبز

عینک با لنز سبز رنگ تاریک ترین عینکی است که برای عدم ورود اشعه مادون قرمز (IR) و تابش الکترومغناطیسی (EMR) بکار می رود.

البته این تشعشعات برای چشم انسان مرئی نیست ، اما ضرر های زیادی برای چشم در بر دارد و از این رو باید افرادی که با دستگاه های که دارای اشعه مادون قرمز زیادی هستن کار میکنند مورد استفاده قرار گیرد.نوع خاصی از این عینک ها در زمان کار با دستگاه های جوشکاری مورد استفاده قرار میگیرد

عینک کار نیز مانند دیگر تجهیزات ایمنی شخصی تنوع بسیار زیادی دارد. بدیهی است که هر یک از آنها برای محیط کار خاص و برای شرایط کاری خاص طراحی شده اند. نحوه انتخاب و خرید عینک کار کار پیچیده ای به نظر نمی رسد اما تنوع بالای محصولات انتخاب را سخت خواهد کرد. ایمن ترافیک کالا تولید کننده انواع تجهیزات ایمنی این آمادگی را دارد که در صورت تماس شما با شماره های داخل سایت مشاوره کاملی درباره قیمت عینک کار، نحوه انتخاب بهترین عینک ایمنی دریافت نمایید. ایمن ترافیک کالا به عنوان تولید کننده عینک ایمنی خرید آنلاین محصولات را برای مشتریان خود فراهم آورده است.

فرم ارسال نظر  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان مشاهده