مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» استانداردهای لازم برای ساخت و تولید کلاه ایمنی

کلاه ایمنی، انواع و استانداردها

آیا می‌توان تصور کرد که یک سرباز در خط مقدم جنگ بدون کلاه باشد؟ کلاه ایمنی ساختمانی و مهندسی در کارهای ساختمانی نیز چنین تمثیلی دارد. این کلاه ها را می‌توان نوعی کلاه مخصوص کار نامید که برای محافظت از سر در برابر برخورد و یا سقوط آوار و سایر خطرات در کارگاه عمرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پوشیدن کلاه ایمنی یک الزام اجباری است که توسط OSHA (اداره ایمنی و بهداشت کار) تعیین شده است که کارفرمایان را ملزم به تهیه آن برای مهندسین، کارگران و کلیه عوامل حضور یافته در پروژه می‌کند. پس برای خرید کلاه ایمنی مناسب شغل خود با ما همراه باشید.

اهمیت استفاده از کلاه کار

از آنجا که صدها نفر از کارگران در سال از صدمات ناشی از مرگ در حین کار جان می‌سپراند، استفاده از وسایل محافظتی همانند کلاه ایمنی مهندسی عمران اجتناب‌ناپذیر می‌نماید. اگرچه فواید پوشیدن کلاه کار آشکار است، اما این پرسش همچنان باقی می‌ماند: آیا یک کارگر در صورت عدم تهدید ظاهری همچنان می‌تواند کلاه به سر داشته باشد؟ پاسخ بله است. در حقیقت، دفاع از کارگران در برابر خطرات ناگهانی، همان چیزی می‌باشد که استفاده از کلاه ایمنی را ضروری کرده است

استانداردهای کلاه ایمنی

OSHA دارای دو استاندارد است که الزامات کلاه کار را تعیین می‌کند:

۲۹ CFR 1910.135 بر الزامات کلاه کار برای کارگران صنعتیِ عمومی اشاره دارد.

۲۹ CFR 1926.100 بر الزامات محافظت از سر برای کارگران ساختمانی، تخریب و نوسازی اشاره دارد.

هر دو استاندارد، کارگران را ملزم به استفاده از کلاه ایمنی می‌داند که احتمال آسیب دیدگی سر در اثر ضربه، افتادن اشیا و یا شوک الکتریکی وجود دارد.

این بدان معناست که کارفرمایان باید با تهیه کلاه‌های استاندارد، اطمینان حاصل کنند که کارکنان در شرایط زیر از پوشش‌های محافظتی استفاده می‌کنند:

هنگامی که اشیا و یا تجهیزات از بالا سقوط کرده و احتمال افتادن آنها بر روی سر کارگران وجود داشته باشد.

هنگامی که ممکن است سر کارگران به سمت اجسام ثابت مانند تکیه گاه‌ها، تیرهای ساختمانی و یا تجهیزات دیگر برخورد کند.

وقتی این احتمال وجود دارد که سر کارگران در تماس با وسایل الکتریکی و در نتیجه خطر برق گرفتگی وجود داشته باشد.

در همه موارد، کلاه ایمنی مهندسی عمران باید الزامات استاندارد OSHA را برآورده کند.

همچنین ۲ معیار برای آزمون کلاه ایمنی عبارتند از:

دمای پایین: کلاه ایمنی مشخص شده با عبارت (LT) نشان می‌دهد که کلاه کار هنگامی که در دمای ۳۰- درجه سانتی‌گراد (۲۲- درجه فارنهایت) باشد، تمام شرایط آزمایش استاندارد را برآورده کند.

قابلیت دید بالا: کلاه ایمنی که با عبارت (HV) مشخص شده باشد، نشان می‌دهد که کلاه تمام رنگ‌های مورد نیاز برای تست استاندارد را رعایت کرده است، این شامل آزمایشاتی برای رنگ‌پذیری و شب‌تابی است.

خوشبختانه امروزه کلاه ایمنی در تنوع بسیار بالایی در ایران تولید می شود و هر فردی با هر توانایی شغلی می توانند بهترین کلاه ایمنی متناسب با شغل خود را از سایت ایمن ترافیک کالا خریداری نمایند. خرید کلاه ایمنی مطابق با شغل و خطرات موجود در محیط کار امری بسیار ضروری است. در صورت تمایل می توانید با شماره های داخل سایت تماس گرفته و از مشاوره رایگان در زمینه قیمت کلاه کار در انواع مختلف، نوع کلاه ایمنی و متریال به کار رفته در ساخت آن با مشاوران و کارشناسان ما مشاوره رایگان داشته باشید.

فرم ارسال نظر  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان مشاهده