» انواع کفش ایمنی و قیمت آن

کفش ارگونومیک چیست؟

کفش کار و لباس کار از مهم‌ترین تجهیزات ایمنی محسوب می شوند. که در استانداردهایHSE ویژگی های مختلفی برای آن ها تعریف شده است. در طراحی کفش ها اولین نکته طراحی ارگونومیک است. شاید قیمت کفش ایمنی نسبت به دیگر انواع کفش بیشتر باشد، اما خرید این کفش برای سلامت و امنیت شما الزامی است. طرز قرار گرفتن پا در داخل کفش تاثیر مستقیمی بر ستون فقرات و سایر اجزای بدن دارد. همان طور که بیان شد ارگونومیک بودن کفش ایمنی از مهم ترین ویژگی هایی است که کفش ها باید داشته باشد. ارگونومیک بودن کفش ها در واقع به معنای استاندارد بودن کفش ها است که در ادامه به جزئیات آن می‌پردازیم. به عنوان مثال بیشتر افراد فکر می‌کنند پاشنه کفش ها باید در ابتدا تنگ باشد تا بعد از مدتی پاها شکل کفش را بگیرد و یا کفش ها باز و با پا متناسب شود. ولی این باور اشتباه است و باعث می‌شود تا پاها آسیب ببیند و در طولانی مدت با بیماری های مرتبط به پاها دچار شوید. به هیچ عنوان نباید کفشی را بخریدکه پا در آن راحت نباشد و باعث تغییر فرم پا شود بلکه بهترین کفش‌ها، کفش هایی هستند که دقیقا متناسب با پای شما باشند و در ابتدا هم پاها در آن راحتی لازم را داشته باشند.

انواع کفش ایمنی

کفش ایمنی انواع گوناگونی دارد و برای شغل ها و موقعیت های گوناگون دارای ویژگی های مختلفی است که باید متناسب با هر شخص، کار، شغل و حرفه او باشد. در ادامه به بررسی کامل انواع کفش ایمنیمی‌پردازیم.

کفش ایمنی ضد اسید

این نوع از کفش ها دارای پوششی قوی هستند که با استفاده از این لایه کفش ایمنی در برابر خوردگی مواد اسیدی در کارگاه ها و آزمایشگاه ها مقاوم می‌شود. از این نوع کفش ایمنی می‌توان در کارگاه های قالب سازی و یا جواهر سازی استفاده کرد که به راحتی از ریختن فلزات ذوب شده روی پاها جلوگیری کند.

کفش ایمنی عایق برق

افرادی که با برق کار می‌‌کنند باید از تجهیزات ایمنی مطمئن استفاده کنند تا ایمنی مکان و کارکنان در محیط کاری حفظ شود. در این بخش به معرفی نوعی از کفش ایمنی می‌پردازیم که عایق برق بوده و می‌تواند جریان برق را با محدودیت ویژه خود از خود عبور دهد.

ویژگی کفش عایق برق

کفش ایمنی عایق برق دارای ویژگی‌های تخصصی بوده و نسبت به دیگر کفش ها مهم تر است. زیرا ممکن است با رعایت نکردن یک نکته بسیار کوچک و ساده جان شخص برق کار به خطر بیافتد. این گونه از کفش ها باید دارای زیره مخصوص و مقاوم در برابر جریان برق باشد که این ویژگی در کفش های مختلف متفاوت است و برای هر نوع از حرفه های برق کاری فرق می‌کند که کفش تا چه حد مقاوم باشد. بند این گونه از کفش ها باید از جنس پلی استر باشد تا بیشترین و بهترین کارایی را داشته باشد.

کلام آخر

ایمن ترافیک کالا با فروش اینترنتی محصولات خود شرایطی ایجاد نموده است که شما بتوانید به صورت غیر حضوری انواع کفش کار را تهیه نمایید.


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب


  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو مشاهده